top of page

pá 07. 10.

|

Velké Karlovice

CESTA OHNĚ s Josefem Formánkem

Účinkující: Josef Formánek, Filip Linhart, Patrik Kee, Tadeáš Jezbera, Tereza Winklerová, Vladimíra Rychlík

Registrace jsou uzavřeny
Zobrazit další události
CESTA OHNĚ s Josefem Formánkem
CESTA OHNĚ s Josefem Formánkem

Čas a místo

07. 10. 2022 19:00 – 10. 10. 2022 11:30

Velké Karlovice, Babská, 756 06 Velké Karlovice, Česko

O události

Jak překonat strach a objevit v sobě nový potenciál tvoření reality s odvahou i pokorou, a hlavně s láskou k sobě i ostatním: Potní chýše, přechod přes uhlíky, lámání šípů hrdlem, sekání desek holýma rukama, ohýbání kovových tyčí, chůze po střepech, biohacking, otužovací rituály, dechové a pohybové praxe…

Účinkující: Josef Formánek, Filip Linhart, Patrik Kee, Tadeáš Jezbera, Tereza Winklerová, Vladimíra Rychlík

PROGRAM:

7.10. PÁTEK

PŘÍJEZD

19:00 – 21:00 Přivítací kruh a beseda na téma BIOHACKING s lektorkou a terapeutkou Vladimírou Rychlík – biohacking je kombinace umění a vědy, která studuje, jak nejlépe naplnit lidský potenciál. Je to směr s určitými principy a postupy, které nám pomáhají kontrolovat naše zdraví, naši biologii, a tedy i naši náladu, výkon a celkově – náš život

8.10. SOBOTA

7:00 – 8:00 RANNÍ OTUŽOVACÍ RITUÁL u splavu + ROZCVIČKA s Terezou a Vlaďkou

8:30 - 12:00 příprava potní chýše i účastníků – Filip Linhart

12:00 oběd

13:30 - 16:00 potní chýše

16:00 – 17:00 kruh sdílení

17:30 večeře

18:30 - 21:00 Josef Formánek, Tadeáš Jezbera, Patrik Kee : přednáška Cesty okolo duše a světa...

9.10. NEDĚLE

7:45 – 8:45 RANNÍ OTUŽOVACÍ RITUÁL u splavu + ROZCVIČKA s Terezou a Vlaďkou

9:00 - 14:00 Josef Formánek: společná příprava hranice, lámání šípů hrdlem, ohýbání ocelových ingotů krkem, lámání dřevěných desek rukou, chození po střepech,

14:00 oběd

15:30 - 22:00 příprava na chození po žhavém uhlí, řízená meditace o vnitřní svobodě beze strachu (Josef Formánek), Oshova dynamická meditace (Filip Linhart), společné bubnování,

chození po žhavém uhlí...

10.10. PONDĚLÍ

7:45 – 8:30 RANNÍ OTUŽOVACÍ RITUÁL u splavu + ROZCVIČKA s Terezou a Vlaďkou

9:00 - 11:30 Josef Formánek:  sdílení, autorské čtení o smyslu, osudu a Bohu, poděkování a rozloučení...

ODJEZD

MÍSTO: DOMORAJ (bývalý hotel Babská) - Velké Karlovice

 • Chcete překonat strach, své obavy či úzkosti? Najít vnitřní pokoj?
 • Poznat nepoznané? Vnímat jinak?
 • Naslouchat spisovateli Josefu Formánkovi o jeho cestě do ticha a vnitřního klidu, přes šamany, prales i jeho démona - až k víře, že tohle není konečná realita?
 • Chcete poznat zajímavé lidi a užít si krásný víkend v přírodě?

Na „Cestě ohně s Josefem Formánkem“ mimo jiné zažijete:

 • společný večer o cestách vnitřních i vnějších: povídání a autorské čtení Josefa Formánka, promítání filmů, diapozitivů, hraní na různé hudební nástroje
 • společné povídání s Jardou Duškem
 • společnou klidovou i dynamickou meditaci
 • lámání šípů hrdlem
 • rozbíjení dřevěných fošen rukou
 • chůzi po střepech
 • bubnování na šamanské bubny
 • přechod přes žhavé uhlí pod vedením Josefa Formánka
 • očistný rituál v indiánské potní chýši pod vedením Filipa Linharta

CENA PROGRAMU:

8900,-Kč

V ceně kurzu je také vegetariánské jídlo před obřady a spálené kubíky dřeva

UBYTOVÁNÍ:  Brzy dodáme podrobné informace...

Josef Formánek je český spisovatel a cestovatel. Napsal již 8 knih (např. Mluviti pravdu, Kniha o tichu, Prsatý muž a zloděj příběhů), jedna z nich byla i zfilmována režisérem Danem Svátkem (Úsměvy smutných mužů). Založil též geografický magazín Koktejl. Byl také u zrodu časopisů Oceán, Everest, Fénix a dalších, pracoval mnoho let jako reportér a zároveň šéfredaktor cestovatelského časopisu Koktejl. Díky tomu procestoval více než čtyřicet zemí světa. Při svých cestách se nejvíc zamiloval do tropického deštného pralesa na indonéském ostrově Siberut, kde mezi přírodními lidmi kmene Mentawaj a jejich šamany strávil víc než rok svého života...

Vladimíra Rychlík

Pohybový specialista, masér, lektor, certifikovaný kouč, farmaceutický laborant, tvůrce sebepoznávacích a zážitkových her. Majitelka firmy na konopné produkty CBD - Konopea.   Aktuálně rozvíjí projekt “ZRAJU JAKO VÍNO”, zaměřený na dlouhověkost a udržitelnost šťastně a moudře zrajících žen i mužů.  Ve své práci se zabývá zdravými pohybovými i mentálními návyky a stereotypy. Pracuje s technikami vycházejícími z vývojové kineziologie,  s hlubokým stabilizačním systémem - CORE. Snaží se individualizovaně mapovat  funkční pohybový aparát a hledat řešení kompenzačních cvičení na míru každému klientovi. Propojuje techniky funkčního tréninku, vývojové kineziologie i masérské a thajské manipulativní praxe. Pomáhá lidem rozvíjet radost z funkčního těla a šťastné mysli.

Filip Linhart se dlouhodobě zaměřuje na sílu mysli, nalezení vlastní životní cesty i životního poslání. Inspiruje se znalostí a zkušenostmi přírodních národů a šamanských kultur.

Je propagátorem života v souladu s přírodou, spolu s manželkou založil přírodní centrum

Údolí volavek.

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.

Tadeáš Jezbera je talentovaný písničkár zpívající o lásce, osudu, Bohu a duši. Všechny své písně složil už ve třinácti letech. Jeho texty i tóny umí pohladit a ztišit.

T Ě Š Í M E S E  N A V Á S !

PRAVIDLA A INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

 • Bez alkoholu - nevozte s sebou prosím alkohol, v průběhu přípravy na přechod se stejně nesmí požívat. Ideální je vyhnout se požívání (zejména většího množství) alkoholu už v posledních dnech před kurzem.
 • Podepsat prohlášení o přijetí rizika (u účastníka do 18 let musí podepsat zákonní zástupci).
 • Vezměte si dostatek oblečení pro případ nepříznivého počasí (přechod přes oheň se koná za každého počasí, může se několikrát zmoknout). A protože není rozumné tak činit v hořlavé pláštěnce (ani deštník není nejvhodnější), tak hrozí, že zmokneme a budeme se muset převléknout.
 • Nezapomeňte na ručníky (jeden na ven) a přezůvky. Ideální je, když si také vezmete s sebou nějakou deku na ven. (Pokud jako organizátor nemáte k dispozici karimatky pro každého účastníka, tak požadujte po účastnících vlastní karimatku).
 • Pokud máte svoje bubínky, či jiné hudební nástroje, tak si je určitě přivezte. Fotit můžete s výjimkou vlastního přechodu, kde focení může narušit rituál a eventuelně tak způsobit popáleniny.
 • Nedoporučujeme bezprostředně po firewalkingu řídit. V každém případě je lepší přespat a cestovat domů až v neděli.

Vstupenky

Cena

Množství

Celkem

 • CESTA OHNĚ

  8 900,00 Kč

  CENA PROGRAMU: 8900 Kč V ceně kurzu je také vegetariánské jídlo před obřady a spálené kubíky dřeva.

  8 900,00 Kč

  0

  0,00 Kč

Celkem

0,00 Kč

Sdílet událost

bottom of page